OTA YHTEYTTÄ

JÄLLEENMYYJÄT ALUEITTAIN

Etelä-Suomi
Länsi- ja Keski-Suomi
Itä-Suomi
Oulun alue
Lappi
Ahvenanmaa

ETELÄ-SUOMI

ANJALANKOSKI

Myllykosken Rauta Oy / Rautia Anjalankoski
Meijerikuja 2 • 46900 Anjalankoski
05 365 4900 • anjalankoski@rautia.fi

ASKOLA

Tero-Tex
Pokenpellontie 3 • 07230 Monninkylä
0400 801 304 • tero.suominen@terotex.inet.fi

ESPOO

Eurokangas
Kauppakeskus Sello
044 759 2391 • 044 759 2392 kotisuunnittelija
sello@eurokangas.fi

Studio Ulla Uitto
Madetie 17 B • 02170 ESPOO
044 530 0164 • ulla@studiouitto.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Heikintori
044 759 2351 • 044 759 2393 kotisuunnittelija
tapiola@eurokangas.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Iso Omena
044 759 2419 • 044 759 2414 kotisuunnittelija
isoomena@eurokangas.fi

FORSSA

PRT-Kaihdin
Kartanonkatu 14 • 30100 Forssa
0400 207 082 • 0440 832355 • myynti@prt-kaihdin.fi

HANKO

Kojo-Kaihdin Ky
Nummitie 10 • 10960 Hanko
019 248 2243 • 0400 914000 • timo.kojo@kojokaihdin.fi
www.kojokaihdin.fi

HEINOLA

Kaihdinkeskus Petri Siitonen Tmi
Kaivokatu 9 • 18100 Heinola
0400 842 235 • petri.siitonen@kaihdinkeskus.fi
www.kaihdinkeskus.fi

HELSINKI

Code Red Oy
Tehtaankatu 13 • 00140 Helsinki
09 628 283 • 050 330 0655
susanna@inred.fi

RTV-Yhtymä Oy
Kalevankatu 29 • 00100 Helsinki
09 5465 1300 • kalevankatu.tapetti@rtv.fi

Finnkaihdin Oy
Sahaajankatu 21 • 00880 Helsinki
09 755 2120 • info@finnkaihdin.fi

Kaihdin Casadina
Lauttasaarentie 11 • 00200 Helsinki
0400 363 848 • myynti@kaihdincasadina.fi
www.kaihdincasadina.fi

Eurokangas
Yliopistonkatu 5 • 00100 Helsinki
044 759 2361 • 040 566 3920 kotisuunnittelija
helsinki@eurokangas.fi

Eurokangas
Itäkeskus
044 759 2171
044 759 2176 • 044 759 2175 kotisuunnittelijat
itakeskus@eurokangas.fi

Talovaruste Mäkinen Oy
Sihteerintie 6 • 00690 Helsinki
0400 661132 • talovaruste@gmail.com

HÄMEENLINNA

Laatu-Kaihdin Oy
Sibeliuksenkatu 4 • 13100 Hämeenlinna
03 616 5877 • myynti@laatukaihdin.com
www.laatukaihdin.com

Eurokangas
Kauppakeskus Tavastia
044 759 2181 • 044 759 2184 kotisuunnittelija
hameenlinna@eurokangas.fi

IMATRA

Beranger Oy
Vuoksenniskantie 73 • 55800 Imatra
020 792 0342 • myynti@beranger.fi
www.beranger.fi

KARKKILA

Sisuste Siivonen Ky
Takkointie 9 • 03600 KARKKILA
09 225 7010 • karkkila@sisuste-siivonen.fi
www.sisuste-siivonen.fi

Kaihdin ja Saneerauspalvelu Ky
Vattolantie 21 • 03601 Karkkila
045 111 7589 • raimo.laakso@pp6.inet.fi

KOTKA

Eurokangas
Kauppakeskus Pasaati
044 759 2031 • 044 759 2034 kotisuunnittelija
kotka@eurokangas.fi

KOUVOLA

JM-Inno Oy / Kymen Kaihdin
Korjalankatu 20 • 45130 Kouvola
050 387 0760• kymenkaihdin@jm-inno.fi
www.jm-inno.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Manski
044 759 2041 • 044 759 2044 kotisuunnittelija
kouvola@eurokangas.fi

KUUSANKOSKI

Myllykosken Rauta Oy / K-Rauta Kouvola
Tervasharjunkatu 1 • 45720 Kuusankoski
05 744 5200 • sisustus.kouvola@k-rauta.com

LAHTI

Tmi Henrik Kivekäs
040 734 7435 • tmi.kivekas@gmail.com

Kaihdinkeskus Petri Siitonen Tmi
Kaivokatu 9 • 18100 Heinola
0400 842235 • petri.siitonen@kaihdinkeskus.fi

Säle-Suoja Pentti Snäll Tmi
Vuorikatu 24 • 15140 Lahti
040 778 2760 • salesuoja@saunalahti.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Syke
044 759 2011 • 041 536 5898 kotisuunnittelija
lahti@eurokangas.fi

LAPPEENRANTA

Eurokangas
Kauppakeskus Opri
044 759 2191 • 044 759 2194 kotisuunnittelija

LOHJA

Sisuste Siivonen
Suurlohjankatu 17 • 08100 Lohja
019 331 073 • lohja@sisuste-siivonen.fi
www.sisuste-siivonen.fi

PORVOO

Tero-Tex
0400 801 304 • tero.suominen@terotex.inet.fi

Eurokangas
Kuninkaanportti
044 759 2371 • 044 759 2374 kotisuunnittelija
porvoo@eurokangas.fi

RIIHIMÄKI

Laatu-Kaihdin Oy
019 751 355 • myynti@laatukaihdin.com

Eurokangas
Hämeenkatu 48 • 11100 Riihimäki
044 759 2021 • 044 759 2024 kotisuunnittelija
riihimaki@eurokangas.fi

TUUSULA

Eurokangas
Sahankulman liikekeskus
044 759 2321 • 044 759 2324 kotisuunnittelija
tuusula@eurokangas.fi

VANTAA

PK-Seudun Kaihdin
Riihimiehentie 2 • 01720 Vantaa
050 567 9222 • 045 121 4694
myynti@pkskaihdin.net

Eurokangas
Riihitontuntie 1 • 01720 Vantaa
044 759 225 • 044 759 2254 kotisuunnittelija
varisto@eurokangas.fi

Eurokangas
Porttipuisto
044 759 2401 • 044 759 2405 kotisuunnittelija
porttipuisto@eurokangas.fi

Eurokangas
T1 Tammisto
044 759 2381
044 759 2387 • 044 759 2388 kotisuunnittelijat
tammisto@eurokangas.fi

LÄNSI- JA KESKI-SUOMI

ALAVUS

Aki Saarinen Oy, Rautia Alavus
Kolistontie 13 • 63310 Alavus
020 712 9550 • myynti.alavus@rautia.fi

Ostos-Aitta Viitala Ky
Järviluomantie 8 • 63300 Alavus
06 511 1380 • ostosaitta@netikka.fi

EURAJOKI

Eurajoen Väri ja Rauta Ky
Manunpolku 2 • 27100 Eurajoki
02 868 0612 • risto.lasonen@rautanet.co

HUITTINEN

Latama Ky
Risto Rytin katu 23 • 32700 Huittinen
02 566 221 • latama@latama.fi

JYVÄSKYLÄ

Teko-Kaihdin Oy
Puulaakintie 4 • 40320 Jyväskylä
020 7411833 • myynti@teko-kaihdin.fi

Metsokaihdin Oy
Vapaaherrantie 2 • 40100 Jyväskylä
(014) 676 965 • metsokaihdin@metsokaihdin.fi

Eurokangas
Kolmikulma
044 759 2061 • 044 759 2064 kotisuunnittelija
jyvaskyla@eurokangas.fi

JÄMSÄ

Rautia Jämsä
Ekosentie 1 • 42100 Jämsä
020 7768410 • jamsa@rautia.fi
040 8252465 • elli.sund@rautia.fi

KANKAANPÄÄ

Pro Kaihdin / Move Areena Oy
Kuninkaanlähteenkatu 7 • 38700 Kankaanpää
040 5119004 • kaihdinpalvelu@taajamapalvelut.fi

KAUHAJOKI

KST-Tukku SISUSTETALO
Puistotie 56 • 61800 Kauhajoki
puh. 0207 940 500 • fax 0207 940 509
kst@ksttukku.fi • www.ksttukku.fi

KOKKOLA

Eurokangas
Pitkäsillankatu 20 • 67100 Kokkola
044 759 2111 • 044 759 2119 kotisuunnittelija
kokkola@eurokangas.fi

KÄLVIÄ

Timpuritiimi Lauri Ky
Uusi Teollisuustie 5 • 68300 Kälviä
0400 569 157 • mika.lauri@timpuritiimi.fi

LAUKAA

Vehviläinen Oy
Laukaantie 10 • 41340 Laukaa
014 831 941 • pekka@vehvilainen.fi

LAVIA

Huhdanmäki Erja Tmi
Viittatie 6 • 38600 Lavia
02 557 1647

LEMPÄÄLÄ

Eurokangas
Ideapark
044 759 2341 • 044 759 2344 kotisuunnittelija
ideapark@eurokangas.fi

LOIMAA

Loimaa Lukko Oy
Turuntie 7 • 32200 Loimaa
0400 121036 • taina.suvila@loimaanlukko.fi

MERIKARVIA

Holmi Reijo
Merikarviantie 60 A • 29900 Merikarvia
0400 725 928

NAKKILA

Koskinen Reijo Tmi
Laurintie 3 • 29250 Nakkila
0400 860 036

PARKANO

Paroonin Kaluste
Ahertajankatu 2 • 39700 Parkano
044 0533 335 • parooninkaluste@gmail.com
www.parooninkaluste.fi

PIETARSAARI

Lasihuolto Lund Oy
Jaakonkatu 11 • 68600 Pietarsaari
06 724 5077 • lasi-huolto@lund.fi

PIRKKALA

Monitoimex
Iharintie 14 • 33960 Pirkkala
040 9307678 • monitoimex@monitoimex.fi

PORI

Kaihdinmiehet Ky
Liisankatu 23 • 28100 Pori
02 641 1845 • vesa.kortesoja@kaihdinmiehet.fi
www.kaihdinmiehet.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Isokarhu, 2. krs.
044 759 2091 • 044 759 2094 kotisuunnittelija
pori@eurokangas.fi

RAUMA

Kaihdinliike Nyroos Oy
Monnankatu 14 • 26660 Rauma
02 822 4700 • jaakko@kaihdinliikenyroos.fi
www.kaihdinliikenyroos.fi

RISTE-KOKEMÄKI

Kehys- ja Peilinurkka
Ryömäntie 10 • 32830 Riste
0400 59 2884
www.kehysjapeilinurkka.fi

SALO

Eurokangas
Helsingintie 6 • 24100 Salo
044 759 2331 • 044 759 2334 kotisuunnittelija
salo@eurokangas.fi

SASTAMALA

Sisustus Seliina
Puistokatu 18 • 38200 Sastamala
0400 965 185 • tarja.rinne@seliina.fi
www.seliina.fi

SEINÄJOKI

Eurokangas
Kauppakeskus Lehtinen
044 759 2271 • 044 759 2274 kotisuunnittelija
seinajoki@eurokangas.fi

TAMPERE

Kaihdin Sampo
Sammonkatu 18 • 33540 Tampere
03 255 0858 • 0400 736 716
ks@kaihdinsampo.fi
www.kaihdinsampo.fi

Eurokangas
Lielahti • Possijärvenkatu 1 • 33400 Tampere
044 759 2211
044 759 2212 • 044 759 2213 kotisuunnittelijat
lielahti@eurokangas.fi

Eurokangas
Hämeenkatu 23 • 33200 Tampere
044 759 2221 • 044 759 2223 kotisuunnittelija
tampere@eurokangas.fi

TURKU

Eurokangas
Sokos Wiklund, 3. krs.
044 759 2121 • 044 759 2124 kotisuunnittelija
turku@eurokangas.fi

ULVILA

Lasi- ja Rakennuspalvelu Mäkeläinen
044 555 1153 • asiakaspalvelu@lrpm.fi

VAASA

Rullma kaihdin Oy
Rauhankatu 32 • 65100 Vaasa
06 3173 908 • info@rullma.fi
www.rullma.fi

Kallion Kaihdin Oy
Vöyrinkatu 14 • 65100 Vaasa
010 320 1880 • jarmo.kallio@kallionkaihdin.fi
www.kallionkaihdin.fi

Eurokangas
Tammipiha
044 759 2201 • 044 759 2204 kotisuunnittelija
vaasa@eurokangas.fi

ÄHTÄRI

Mäkelän Rauta
Kisällintie 1 • 63700 Ähtäri
042 410 501

ÄÄNEKOSKI

Äänekosken siivous- ja kiinteistöpalvelu Ky
Teollisuuskatu 17 • 44150 Äänekoski
pentti.m.vaittinen@gmail.com

ITÄ-SUOMI

JOENSUU

Kaihdinmestari Joensuu • Erikaihdin Oy
Kuurnankatu 32 • 80100 Joensuu
0400 499 437 • Eija – kaihdinmestari
0400 499 427 • Jarkko – kaihdinmestari
joensuu@kaihdinmestari.fi
www.kaihdinmestari.fi
www.erikaihdin.fi

Eurokangas
Kauppakatu 29 • 80100 Joensuu
044 759 2131 • 044 759 2134 kotisuunnittelija
joensuu@eurokangas.fi

MIKKELI

Kaihdin ja Mariiisi Jari Tilli Ky
Porrassalmenkatu 13 • 50100 Mikkeli
044 0338935 • tillit@tillit.fi

Eurokangas
Kauppakeskus Stella
044 759 2221 • 044 759 2244 kotisuunnittelija
mikkeli@eurokangas.fi

JUVA

Kaihdin ja asennus Vesa Lipsanen
Hannukantie 5 • 51900 JUVA
0400 795 286 • vesa.lipsanen@kalustemyynti.net
www.kalustemyynti.net

KANGASNIEMI

Kaluste-Kuvaja Tmi
Asematie 6 • 51200 Kangasniemi
015 431 060

KUOPIO

Eurokangas
Tulliportinkatu 36 • 70100 Kuopio
044 759 2081 • 044 759 2084 kotisuunnittelija
kuopio@eurokangas.fi

MÄNTYHARJU

Kaihdinpalvelu Kari Lyyra
Pihapolu 5 • 52700 Mäntyharju
0500 281 140 • kari.lyyra@remonttipalvelu.inet.fi

PIEKSÄMÄKI

Kaluste ja Asennus Pylkkönen Janne
Puutarhatie 17 • 76100 Pieksamäki
050 303 6040

SAVONLINNA

Kaihdin & Kalvo Service E.Vallius
Mutikkalantie 28 • 58220 Louhi
0400 571 746 • myynti@kaihdinkalvo.com

Eurokangas
Kauppakeskus Kristalli
044 759 2101 • 044 759 2104 kotisuunnittelija
savonlinna@eurokangas.fi

OULUN ALUE

HAAPAJÄRVI

Kaihdin Åman Oy
Koulukatu 28 • 85800 Haapajärvi
08 762 056 • 040 505 7324 • kaihdin.aman@pp.inet.fi

KAJAANI

Eurokangas
Veturitie 1 • 87100 Kajaani
044 759 2051 • 044 759 2057 kotisuunnittelija
kajaani@eurokangas.fi

KUUSAMO

Kangas Siru Ky
Kitkantie 4 • 93600 Kuusamo
040 504 9084
sirkkaliisa.murtovaara@kangassiruky.inet.fi

NIVALA

PP Kaihdin Oy
Toritie 3 • 85500 Nivala
045 1568446 • ppkaihdin@gmail.com

OULU

Sisustus Brita
Hallituskatu 10 • 90100 Oulu
040 716 6795 • info@sisustusbrita.fi

Eurokangas
Taka-Lyötyn aukio 4 • 90140 Oulu
044 759 2151 • 044 759 2153 kotisuunnittelija
oulu@eurokangas.fi

Sunloc Oy
044 239 0082 • myynti@sunloc.fi

LAPPI

KITTILÄ

Lukkopalvelu Jaskan Rookki Ky
Valtatie 41 • 99100 Kittilä
0400 393 122 • info@jaskanrookki.com
www.jaskanrookki.com

ROVANIEMI

Kaihdinpalvelu Vuorenmaa
Kulpintie 50 • 96900 Saarenkylä
040 7518 200 • v-m.vuorenmaa@luukku.com

Pohjoisen Lasipalvelu Oy
Veitikantie 13 • 96100 Rovaniemi
044 9774950 • joonas.tolli@pohjoisenlasipalvelu.com

Rovapikkis Oy
Rovakatu 15 • 96100 Rovaniemi
040 5056 138 • ml.pikkarainen@gmail.com

Eurokangas
Vierustie 5 • 96320 Rovaniemi
044 759 2161 • 044 759 2164 kotisuunnittelija
rovaniemi@eurokangas.fi

SAARENKYLÄ

Kaihdinpalvelu Vuorenmaa
Kulpintie 50 • 96900 Saarenkylä
040 7518 200 • v-m.vuorenmaa@luukku.com

SODANKYLÄ

Sodankylän Lukko Oy
Jäämerentie 25 • 99600 Sodankylä
016 612 785 • 0400 307 630
sodankylän.lukko@co.inet.fi

AHVENANMAA

Ei jälleenmyyjiä tällä hetkellä tällä alueella.

YRITYS

Ulvilan Kaihdin on vuonna 1959 perustettu perheyritys. Tuotteitamme ovat yksilöllisesti muotoillut ja mitoitetut kaihtimet, markiisit, lamellit sekä kaihdinten älyratkaisut.

Tuotanto- ja toimipaikkamme sekä studio sijaitsevat Satakunnassa. Ulvilan Sammontiellä tehdään ja tuotetaan Suomen laadukkaimpiin kuuluvat kaihdinratkaisut, osin käsityönä.

REFERENSSIT

Tehtaamme sijaitsee Ulvilassa, Satakunnassa. Sammontiellä on syntynyt kaihdinkäsityötä pian kuudella vuosikymmenellä.

ESITTEET

Studiossa tehtaan yhteydessä näet yksilölliset kaihdinratkaisumme livenä. Tervetuloa yllättymään!

HINNASTOT

Meille käsityö on kunnia-asia. Kotimaisena tehtaana seisomme huippuosaamisemme ja yrityksen pitkien perinteiden takana.

SUOSITUIMMAT

ASIAKASKOKEMUS

“En ollut ennen kuullut kaksoiskaihtimista. Huipputapa siivilöidä valon määrää ja tyylikäs värivalikoima.”

SUOSITUIMMAT

ASIAKASKOKEMUS

“Helppokäyttöinen ja turvallinen lapsiperheessä. Yksinkertaisen muotoilun ansiosta huomaamaton.”

SUOSITUIMMAT

ASIAKASKOKEMUS

“Puukaihtimet istuvat uskomattoman hienosti arvokkaaseen rakennukseen.”